מאיץ הגליל

מיזם בתחום התעשייה היצרנית?
בוא לרוץ קדימה עם מאיץ הגליל לתעשייה חכמה!

מאיץ הגליל מסייע ליזמים לקדם במהירות סטארטאפים בתחום התעשייה היצרנית.
אנחנו נחבר אותך לכל מה שצריך: לקוחות, מנטורים, מימון ועוד. הצטרפו למיפגשי המיטאפ שלנו כאן

שותפים מייסדים:

שותפים אסטרטגיים:

שותפים ומסייעים:

או צרו איתנו קשר:

אודות - קצת עלינו

תוכנית מאיץ הגליל מיועדת לסייע לסטארטאפים בתחילת הדרך, המפתחים פתרונות טכנולוגיים בעלי פוטנציאל גבוה המיועדים לשוק המגזר היצרני. 

התוכנית מנוהלת ע”י המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, מונא חלל לשינוי  ועיריית כרמיאל ובשיתוף איגוד התעשייה הקיבוצית וחברות תעשייתיות ישראליות ורב-לאומיות. האקסלרטור נתמך ע”י משרד הכלכלה והתעשייה, Maof-Tech

המאיץ, שהתחיל את פעילותו במכללה בשנת 2013, מתמקד כיום במיזמים שפונים לחברות יצרניות כלקוחות יעד. אנחנו לוקחים חלק בגל החדשנות הענקי שקורה כיום במיפעלים מובילים בכל העולם הנקרא תעשייה 4.0 (Industry 4.0). לעיתים משתמשים גם בשמות IIoT – Industrial Internet of Things , Advanced Manufacturing או Smart Factory. 

תחום זה כולל חדשנות בייצור, בתחזוקה, בניהול מיפעלים, בלוגיסטיקה ושרשרת האספקה ועוד. הטכנולוגיות הרלבנטיות מגוונות וכוללות בין השאר IIoT, AI, Big Data, AR, 3DP and Additive Manufacturing וטכנולוגיות חומרה/תוכנה אחרות. 

ניתן לראות דוגמאות לחברות סטארטאפ ישראליות בתחום התעשייה החכמה באתר הזה וכן פה

למאיץ יש רשת קשרים עניפה עם חברות תעשייתיות ואחרות, ישראליות ובינלאומיות, אותה אנחנו רותמים לטובת היזמים. החברות נהנות מגישה לפתרונות חדשניים וחיבור לסטארטאפים רלבנטיים. בעזרת מנטורים איכותיים והגישה לרשת החברות הזו אנחנו נעזור לך להגדיר ולמטב את המודל העסקי של המיזם, תוך הגעה ללקוחות כדי לבצע ולידציה עיסקית וטכנולוגית. איתנו תוכלו להתקדם במהירות במישורים הקריטיים למיזם – מוצר, לקוחות, מימון ועוד. 

יזמים, מנטורים וחברות תעשייתיות מוזמנים להצטרף אלינו מכל רחבי ישראל – לא רק מהגליל. אנחנו רואים עצמנו כתוכנית כלל-ארצית ולא מקומית בלבד, בתחום התעשייתי הייחודי. האקסלרטור פתוח לכולם, בלי קשר להשתייכות לקהיליית המכללה או שיוך אחר: כל יזם בתחום התעשייתי מוזמן. 

אנחנו לא לוקחים מהיזמים דבר – לא זכויות במיזם (equity)  ולא זכויות IP. התוכנית ללא עלות ליזמים, אנחנו מחכים לך כדי שנוכל לקחת ביחד את המיזם שלך קדימה. 

הצטרפו אלינו!

מה אנחנו מציעים

מנטורים

המנטורים שלנו עומדים לרשותך לסיוע והכוונה בנושאים כמו אסטרטגיה עיסקית, ניהול המוצר, היבטים טכניים ועוד. לכל סטארטאפ מוקצה מנטור מוביל, כאשר מנטורים נוספים מסייעים גם הם לפי הנדרש. 

לקוחות

השותפים והקשרים שלנו הם כרטיס  הכניסה שלך לקבלת פידבק וכן ולידציה עיסקית שחשיבותם למיזם עצומה. בהמשך תוכלו לערוך פיילוטים בתעשייה ואולי אפילו להתחיל מערכת יחסים ארוכת טווח עם החברות הרלבנטיות. 

מימון

אף על פי שאיננו משקיעים ישירות בסטארטאפ שלך, אנחנו נעזור לך לקבל מימון ממקורות מגוונים – כולל מענקים ממשלתיים, משקיעים ולקוחות. 

שירותים משלימים

אנחנו עוזרים לך לחסוך משאבים ומחברים אותך לסיוע בעזרת סטודנטים כאשר זה רלבנטי, ייעוץ ע”י מומחים כולל מהצוות האקדמי שלנו, ע”י מומחים באבות טיפוס, וע”י שותפינו כמו משרדי עו”ד וראיית חשבון. 

פטנטים

אנחנו מסייעים לך עם עזרה מקצועית בתחום של סקר פטנטים ורישום פטנט.

הדרכה

תוכנית ההדרכה שלנו כוללת הרצאות וסדנאות רלבנטיות שיעזרו לך לאורך דרכך היזמית. 

קהל יעד

מחזור 2019 מיועד למיזמים אשר כבר התקדמו מעבר לשלב הרעיון – כלומר עם מוצר ראשוני MVP או אב טיפוס, עם קשר ראשוני לפחות ללקוחות ועם צוות מחוייב למיזם .

התוכנית מיועדת ליזמים בעלי המאפיינים הבאים:

  1. יזמים חזקים – עם מוטיבציה, עם מחויבות ועם היכרות של שוק היעד התעשייתי. צוות משלים, כשלפחות אחד מהצוות עוסק במיזם במשרה מלאה.
  2. צורך אמיתי – שאין לו מענה מספק, עבור שוק תעשיינים משמעותי. 
  3. יחודיות – בידול ושוני, מקוריות וחדשנות.
  4. התאמה לתוכנית – אנחנו משתמשים בתוכנית בקונספט The Lean Startup, שמים דגש על ולידציה עיסקית, הבנת לקוחות והגעה ללקוחות ובשלב הראשוני פחות על pitching ועל מצגות למשקיעים. מובן שגם זה רלבנטי, אך לא הדגש הראשוני. התוכנית מבוססת על עבודה אינטנסיבית מול מנטורים – המשתתפים חייבים להיות בעלי יכולת התנהלות מול מנטורים, עם פתיחות ותקשורת. 

לוח זמנים - מחזור 2019

1
פתיחת ההרשמה

10/1/19

יזמים מוזמנים להגיש מועמדות באמצעות הטופס של המאיץ.

אנו נראיין כל מועמד רלבנטי.

2
סגירת ההרשמה

31/3/19

לאחר סגירת ההרשמה נקבע את רשימת המתקבלים לבוטקמפ. 

3
בוטקמפ

11/4 צהריים – 12/4

יממה אינטנסיבית שכוללת הדרכה ראשונית, פגישות עם מנטורים ולבסוף הצגה בפני פאנל. 

4
תחילת המחזור

3/5/19

לאחר הבוטקמפ נסגור סופית את רשימת המשתתפים במאיץ. הפגישות של קבוצת המשתתפים ייערכו רובן בשישי בבוקר וחלקן בחמישי אחה”צ. מובן שישנה ציפיה לביצוע עבודה ע”י היזמים בין הפגישות השבועיות. 

5
Demo Day

25/9/19

מצגות מסכמות של היזמים וסיום המחזור. 

המשתתפים המצטיינים יזכו לפרסים. 

צוות ומנטורים (רשימה חלקית)

Dr. Avital Regev Siman-Tov

Head of the Entrepreneurship and Innovation Center, Ort Braude Academic College

Rami Gazit

Accelerator Director, Chief Mentor

Guy Ben Zvi

Yoram Horowitz

Ilan Alter

Yariv Inbar

Agmon Porat

Avi Mohar

Shlomo Boxerman

Nataly Turgeman Krasnovsky

Or Lustig

Jacob Vind

Eyal Shomrony

Mickey Shaposhnik

Gideon Sagi

Amos Redlich

Alon Leibovitz

Oren Yahav

Prof. Zeev Vollkovich

Dr. David Bentolila

Boris Daich

Amnon Taller

Rafi Nave

Idan Shalmon

Yuval Perets

Hussein Naseraldin

Rami Duek

תוך שלושת החודשים האינטנסיביים של עשיה, גיבשנו את הרעיון וסיימנו את המאיץ עם תוצרים רבים וכלים להמשך הדרך - demo , prototype, one pager מצגת למשקיעים , דף נחיתה, מסמכים לתוכנית "תנופה", סקר מתחרים ופטנטים והכי חשוב - קשרים למשקיעים ובית במאיץ הגליל, שותף אמיתי להצלחה וזרוע מכוונת שכל כך חשובים . בתחילת הדרך. היום אנחנו כבר מוכרות את המוצר שלנו.
מילנה
MBA יזמת, מהנדסת עם
המאיץ דוחף להתמקדות ומסייע בגיבוש המיזם. בנוסף שיפרתי את יכולותיי האישיות בהכנת מצגות ובהצגתן הפרונטלית וקיבלתי במה חשובה להצגת הנושא ללקוחות ולאחרים וגם מרצים/חוקרים במכללה שנרתמו לסיוע אקדמי.
מיקי
יזם, מהנדס חשמל
אני מהנדס תוכנה עם וותק של שנים וניסיון רב ביזמות. עד לפני כמה חודשים חייתי באשליה שאין לי הרבה ללמוד בתחום. תוך שתי פגישות עבודה ראשונות במאיץ היה לי ברור לחלוטין למה המוצר האחרון שלי, שהשקעתי בו כל כך הרבה משאבים, נחל כשלון כה צורב. בהמשך למדתי להכיר יזמים נוספים, קיבלתי מנטור שפתח לי את העיניים רעיונית ועזר לי לתכנן שנית את המוצר כך שיתאים ללקוח. כשניתקעתי מול מכשלה טכנולוגית יזם רמי מנהל המאיץ פגישה עם מומחה שסיפק לי את הפתרון והציף לי רעיונות חדשים. נכון לסיום המאיץ המוצר שלי זכה להתעניינות שכנראה תבשיל לניסוי והוכחת היתכנות במפעל גדול ובתקווה רבה להזמנת מוצרים
איל
יזם, מהנדס תוכנה

שאלות נפוצות

המאיץ ממוקם בכרמיאל, בלב הגליל. כרמיאל נגישה באמצעות רכבת, אוטובוסים וכמובן ברכב דרך רשת כבישים מהירים. 

אנחנו מחפשים יזמים שגרים בכל מקום בארץ, כל עוד הם עוסקים בתחום התעשייה היצרנית. איננו מחייבים את היזמים לעבור לגליל וגם לא לנסוע בתדירות גבוהה.
מובן שאנחנו מעוניינים לפתח יותר את הגליל, ואנחנו ממוקמים בלב הגליל בכרמיאל, ולכן נשמח מאד לראות יזמים תושבי האזור לוקחים חלק בתוכנית ואולי אפילו מעבר של מי שלא גר בגליל אל המקום היפה הזה.
אבל אנחנו רואים עצמנו כתוכנית האצה (אקסלרטור) ברמה הלאומית, המתמקדת באופן ייחודי בסטאטאפים הפונים לתעשייה.

תוכנית המאיץ מורכבת משני מסלולים. 

הראשון הוא מסלול “קדם-מאיץ Pre-accelerator” (קדם-מאיץ) והשני הוא “המאיץ” עצמו, שמתוכנן להיפתח באפריל 2019. 

מסלול הקדם-מאיץ מיועד ליזמים עם רעיון בלבד או טכנולוגיה אך לפני חדירה לשוק (אפס או מעט מאד לקוחות / משתמשים). במסלול זה נקבל גם יזמים בודדים ללא צוות. מסלול זה מתוכנן להיפתח בסוף 2019 או תחילת 2020.

מסלול המאיץ עצמו מיועד למיזמים בשלב מעט מתקדם יותר, בד”כ כאשר כבר יש צוות, מוצר עובד או לפחות PoC  או אב-טיפוס ותחילת קשר ללקוחות. המטרה היא השלמת נעילת הנחות מרכזיות במודל העיסקי, הצלחה בפיילוטים ובמכירות הראשונות ובהמשך גידול במס’ הלקוחות ובשלות גבוהה יותר להשקעות וגיוס כספים. 

עבור מסלול ה-Pre-accelerator – כן, ניתן להמשיך לעבוד או ללמוד במקביל. אנחנו מחייבים נוכחות פיזית פעם בשבוע, בד”כ בימי שישי בבוקר או חמישי אחה”צ/ערב. בין המיפגשים, מעבר לעבודה עצמית, יש צורך להיות בקשר עם המנטורים אך זה ניתן לביצוע בסקייפ או בטלפון או בפגישה במקום המתאים לכם. אם תתמקדו אך ורק בסטארטאפ שלכם זה כמובן יכול לעזור להריץ את הדברים קדימה מהר יותר, אך אין חובה.

במסלול המתקדם יותר (שלב האקסלרטור עצמו), יש חובה שלפחות אחד מאנשי צוות המיזם יתמקד במיזם בלבד במשרה מלאה, בכרמיאל או במקום אחר.

כן, מאיץ הגליל מתמקד במיזמים שמכוונים לענות על הבעיות והצרכים של מגזר התעשייה היצרנית. זה כולל לא רק ייצור נטו, אלא היבטים רחבים נוספים הרלבנטיים למיפעלים כמו שרשרת האספקה, לוגיסטיקה, תחזוקה, שירות, הדרכת עובדים במפעל ועוד. 

אנחנו איננו עוסקים בפתרון בעיות נקודתיות של מיפעל ספציפי – אנחנו מחפשים יזמים עם סטארטאפים או רעיונות לסטארטאפים הפונים לחברות יצרניות כשוק יעד. אנחנו גם לא מחפשים רעיונות למוצרים חדשים שייתכן שייוצרו ע”י מיפעלים. כאמור, אנחנו מחפשים רק מיזמים שבאים לענות על אתגרי החברות היצרניות כשוק יעד. בלינק הזה יש כמה דוגמאות של מיזמים ישראליים בתחום.

אנחנו לא לוקחים דבר מהיזמים. שום דבר לחלוטין.

וכן – התוכנית ללא כל עלות. 

אנחנו מעוניינים לראות בתמורה את המחוייבות והרצינות של היזמים, תנועה מהירה לכיוון של לקוחות והתקדמות. 

אנחנו רוצים לראות פריחה ושגשוג של סצינת הסטאטראפים הישראליים הפעילים בתחום תעשייה 4.0 – Industry 4.0, עם המון סטארטאפים מצליחים ועם תעשייה ישראלית שמיישמת את החדשנות הזו וזוכה ביתרון תחרותי ברמה העולמית. 

אנחנו גם רוצים לראות את מאיץ הגליל והעיר כרמיאל משמשים כמרכז משמעותי למיזמים הפונים לתעשייה.

כרמיאל היפה, הממוקמת בלב הגליל, היא בית לחברות תעשייתיות רבות (למשל: כתר פלסטיק, קליל, טרלידור ו-TDK). גם מסביב לה בפארקי התעשייה בר-לב, משגב ותפן ישנן חברות תעשייתיות רבות. הקריות וחיפה הממוקמים בסמוך הינם מוקד של נוכחות תעשייתית. 

עיריית כרמיאל והמכללה להנדסה אורט בראודה כרמיאל שמות דגש מיוחד על המגזר היצרני ומקיימות מערכת יחסים עניפה וארוכת טווח עם חברות יצרניות רבות. 

מעבר לכל אלו, בגליל ובכרמיאל יש מזג אוויר נפלא, טבע מדהים וירוק וקהילות חמות ונעימות – ואנחנו כמובן רוצים לראות בשגשוגו של האזור.

בואו לקחת חלק! 

מעוניינים להצטרף למאיץ הגליל כיזמים או כמנטורים? אולי כספונסרים?
צרו קשר!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם. ניתן גם לפנות אלינו בדואר אלקטרוני .